Responsive blog theme installation profile (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Tags
sv: Etiketter

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Archive
sv: Arkiv

en: Contact
sv: Kontakt

en: Site slogan
sv: Webbplatsens slogan

en: Features
sv: Funktioner

en: Slide
sv: Glida

en: Block body
sv: Blockinnehåll

en: About
sv: Om

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".
