Responsive blog theme installation profile (7.x-1.1) - en to vi translation catalogue (17 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Tags
vi: Thẻ

en: Image
vi: Ảnh

en: Category
vi: Mục phân loại

en: Contact
vi: Liên hệ

en: Site slogan
vi: Khẩu hiệu của hệ thống

en: Features
vi: Tính năng

en: Slide
vi: Trượt

en: Block body
vi: Phần thân block

en: Copyright
vi: Bản quyền

en: About
vi: Giới thiệu

en: Save and continue
vi: Lưu và tiếp tục

en: Main menu
vi: Trình đơn chính

en: Basic page
vi: Trang cơ bản

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
vi: Kiểu nội dung <em>Trang</em> bao gồm các nội dung tương đối ít thay đổi, ví dụ như một trang 'Giới thiệu'.
