Responsive blog theme installation profile (7.x-1.2) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Home
es: Inicio

en: Title
es: Título

en: Body
es: Cuerpo

en: Tags
es: Etiquetas

en: Image
es: Imagen

en: Category
es: Categoría

en: Archive
es: Archivo

en: Contact
es: Contacto

en: Site slogan
es: Lema del sitio

en: Features
es: Características

en: Slide
es: Deslizar

en: Block body
es: Cuerpo del bloque

en: About
es: Acerca de

en: Save and continue
es: Guardar y continuar

en: Main menu
es: Menú principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
es: El menú <em>Principal</em> se usa en muchos sitios web para mostrar las secciones principales del sitio, generalmente en una barra de navegación superior.

en: Basic page
es: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
es: Utilice <em>páginas básicas</em> para el contenido estático, por ejemplo la página 'Sobre nosotros'.
