Responsive blog theme installation profile (7.x-1.4) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Site slogan
bn: সাইটের স্লোগান

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু
