Responsive Menus (7.x-1.7) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: One
hi: एक

en: Menu
hi: सूची

en: Theme
hi: थीम

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Both
hi: दोनों

en: The settings have not been saved because of the errors.
hi: त्रुटियों के कारण सेटिंग्स सहेजी नहीं गई हैं।

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Right to left
hi: दाएँ से बाएँ

en: Left to right
hi: बाएँ से दाएँ
