Responsive Navigation (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Label
de: Beschriftung

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Insert
de: Einfügen

en: Before
de: Davor

en: After
de: Danach

en: navigation
de: Navigation

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Static
de: Statisch

en: Block name
de: Blockname

en: Transition
de: Änderungsvorgang

en: Installed
de: Installiert

en: Menu settings
de: Menüeinstellungen

en: Relative
de: Relativ

en: You must enter a number from 0 to 99.
de: Es muss eine Zahl zwischen 0 und 99 eingegeben werden.

en: Menu parent
de: Übergeordnetes Menü

en: Animate
de: Animieren

en: Menu depth
de: Menütiefe

en: The depth of the menu, i.e. the number of child levels starting with the parent selected above. Leave set to -1 to display all children and use 0 to display no children.
de: Die Tiefe des Menüs, z. B. die Anzahl der Unterebenen beginnend ab dem übergeordneten Menü, der oben ausgewählt wurde. Um alle Ebenen anzuzeigen, muss die Option „-1“ ausgewählt werden und für keine Unterebenen anzugeigen die Option „0“.
