Responsive Navigation (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Label
fr: Libellé

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Insert
fr: Insérer

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: Not installed
fr: Non installé

en: Static
fr: Statique

en: Block name
fr: Nom du bloc

en: Installed
fr: Installé

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Relative
fr: Relatif

en: You must enter a number from 0 to 99.
fr: Vous devez saisir un nombre entre 0 et 99

en: Menu parent
fr: Parent du menu

en: Animate
fr: Animer

en: Menu depth
fr: Profondeur de menu

en: The depth of the menu, i.e. the number of child levels starting with the parent selected above. Leave set to -1 to display all children and use 0 to display no children.
fr: La profondeur du menu, c'est-à-dire le nombre de niveaux enfant commençant avec le parent sélectionné ci-dessus. Laissez défini à -1 pour afficher tous les enfants et utilisez 0 pour n'en afficher aucun.
