Responsive Navigation (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (17 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Label
he: תווית

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Insert
he: הוספה

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: navigation
he: נווט

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Block name
he: שם הבלוק

en: Transition
he: מעבר שקפים

en: Installed
he: מותקן

en: Menu settings
he: הגדרות תפריט

en: Relative
he: יחסי

en: The depth of the menu, i.e. the number of child levels starting with the parent selected above. Leave set to -1 to display all children and use 0 to display no children.
he: עומק התפריט, כלומר מספר הרמות של תת התפריט שתחילתן בתפריט האב שנבחר לעיל. השאירו -1 כדי להראות את כל רמות תת התפריט, 0 כדי לא להציג אף פריט בן.
