Responsive Navigation (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Label
ru: Метка

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Insert
ru: Вставить

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: navigation
ru: навигация

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Static
ru: Статическая

en: Block name
ru: Название блока

en: Transition
ru: Переход

en: Installed
ru: Установлено

en: Menu settings
ru: Настройки меню

en: Relative
ru: Относительное

en: You must enter a number from 0 to 99.
ru: Вы должны ввести число от 0 до 99

en: Menu parent
ru: Предок меню

en: Menu depth
ru: Глубина меню

en: The depth of the menu, i.e. the number of child levels starting with the parent selected above. Leave set to -1 to display all children and use 0 to display no children.
ru: Глубина меню, т.е. количество дочерних меню, начинающихся с выбранного ранее родительского. Для отображения всех дочерних меню установите -1 или 0, чтобы не отображать.
