Responsive Navigation (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Label
ja: ラベル

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Block name
ja: ブロック名

en: Transition
ja: 遷移

en: Installed
ja: インストール済み

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Relative
ja: 関連

en: You must enter a number from 0 to 99.
ja: 0から99までの数字を入力する必要があります。

en: The depth of the menu, i.e. the number of child levels starting with the parent selected above. Leave set to -1 to display all children and use 0 to display no children.
ja: メニューの深さ、例えば、上で選択された親から始まる子のレベルの数。全ての子を表示するには-1に設定し、子を表示しないには0を使用します。
