Responsive Theme Preview (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Show in list
uk: Показати в списку

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Close
uk: Закрити

en: About
uk: Про модуль

en: Landscape
uk: Альбомна

en: Portrait
uk: Портретне розташування

en: Uses
uk: Використання

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
uk: У назвах стилів прохання використовувати лише абетково-цифрові символи, підкреслення (_) та дефіси (-).

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Responsive Preview
uk: Адаптивний передперегляд

en: Add device
uk: Додати пристрій

en: Device name
uk: Назва пристрою
