Responsive Theme Preview (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Close
it: Chiudi

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
it: Utilizzare solo caratteri alfanumerici minuscoli, underscore (_), e trattini (-) per i nomi degli stili.

en: Weight for @title
it: Peso per @title
