Responsive Theme Preview (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Close
oc: Tampar

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
oc: Useu solament caractèrs alfanumèrics en minúscules, jonhents baixos (_) e jonhents (-) pels noms d'estils.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
