Responsive Theme Preview (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Dimensions
fa: ابعاد

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Close
fa: بستن

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
fa: تنها از حروف الفبایی و عددی، زیرخط (ـ)، و خط تیره (-) برای نام های سبک استفاده نمایید.

en: Weight for @title
fa: وزن @title
