REST Hooks (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Other
hi: अन्य

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार
