Restaurant (7.x-1.0-rc4) - en to he translation catalogue (72 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Status
he: מצב

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: Download
he: הורדה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Message
he: הודעה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Large
he: גדול

en: Icon
he: סמל

en: Modules
he: רכיבים

en: Menu
he: תפריט

en: Event
he: אירוע

en: Picture
he: תמונה

en: Configure
he: הגדרות

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Expanded
he: מורחב

en: Site name
he: שם האתר

en: Site slogan
he: סיסמת האתר

en: Available updates
he: עדכונים זמינים

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Custom
he: מותאם

en: Location
he: מיקום

en: active
he: פעיל

en: Price
he: מחיר

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: General
he: כללי

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Events
he: אירועים

en: Other
he: אחר

en: Navigation
he: ניווט

en: Install
he: התקנה

en: Logout
he: יציאה

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Add menu
he: הוספת תפריט

en: Features
he: פיצ'רים

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Completed
he: נשלם

en: Standard
he: רגיל

en: News
he: חדשות

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Tabs
he: לשוניות

en: Grid
he: רשת

en: Featured
he: מובלט

en: Account
he: חשבון

en: About
he: אודות

en: Twitter
he: טוויטר

en: done
he: הושלם

en: Variants
he: וריאנטים

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Installed %module module.
he: הותקן המודול %module.

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: Slides
he: שקפים

en: Google+
he: גוגל פלוס

en: Opening hours
he: שעות פתיחה
