Open Restaurant (7.x-1.0-rc4) - en to kn translation catalogue (57 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Welcome
kn: ಸುಸ್ವಾಗತ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Distribution
kn: ವಿತರಣೆ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Regular
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: Installed %module module.
kn: %module ಮಾಡ್ಯುಲ್ ಇನ್ಸ್ಟಾಲ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Yelp
kn: ಯೆಲ್ಪ್
