Restaurant (7.x-1.0-rc4) - en to ne translation catalogue (38 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Slideshow
ne: स्लाइडप्रदर्शन

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Images
ne: तस्विरहरु

en: Status
ne: अवस्था

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Description
ne: विवरण

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Categories
ne: कोटिहरु

en: Date
ne: मिति

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Message
ne: सन्देश

en: Link
ne: लिङ्क

en: Name
ne: नाम

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Update
ne: अपडेट

en: Modules
ne: मोड्यूलहरू

en: Menu
ne: मेनु

en: Picture
ne: तस्विर

en: Configure
ne: कन्फिगर गर्नुहोस्

en: Email
ne: ईमेल

en: Contact
ne: सम्पर्क

en: Site name
ne: साइटको नाम

en: Site slogan
ne: साइटको नारा

en: Custom
ne: मनचाहिदो

en: Location
ne: स्थान

en: active
ne: सक्रिय

en: Navigation
ne: नेभिगेसन

en: Add menu
ne: मेनु थप्नुहोस्

en: You are here
ne: तपाई यहाँ हुनुहुन्छ

en: Featured
ne: फेचर्ड

en: Account
ne: खाता

en: done
ne: गरियो

en: Dashboard
ne: ड्यासबोड

en: Main menu
ne: मुख्य मेनु
