Restaurant (7.x-1.0-rc4) - en to pl translation catalogue (78 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Content
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Categories
pl: Kategorie

en: Download
pl: Pobierz

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: Modules
pl: Moduły

en: Event
pl: Termin

en: Picture
pl: Obraz

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Contact
pl: Kontakt

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: Available updates
pl: Nowe wersje

en: Welcome
pl: Witamy

en: Custom
pl: Własne

en: Location
pl: Położenie

en: Click here
pl: Kliknij tutaj

en: active
pl: aktywny

en: Price
pl: Cena

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: General
pl: Ogólne

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Events
pl: Wydarzenia

en: here
pl: tutaj

en: Other
pl: Inne

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Install
pl: Instaluj

en: Add location
pl: Dodaj lokalizację

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Add menu
pl: Dodaj menu

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Caption
pl: Podpis

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Completed
pl: Zakończone

en: Standard
pl: Standardowe

en: News
pl: Aktualności

en: You are here
pl: Jesteś tutaj

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Grid
pl: Siatka

en: FAQs
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: Services
pl: Serwisy

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Account
pl: Konto

en: About
pl: O stronie

en: done
pl: zrobione

en: Variants
pl: Warianty

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Installed %module module.
pl: Zainstalowano moduł %module.

en: Add event
pl: Dodaj zdarzenie

en: Blog Post
pl: Wpis na blogu

en: Restaurant
pl: Restauracja

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pl: <em>Główne</em> menu wykorzystywane jest na wielu witrynach do pokazywania najważniejszych sekcji serwisu, często w górnej części witryny.

en: Slides
pl: Slajdy

en: Justified
pl: Wyrównanie obustronne

en: An error occurred. Please try again.
pl: Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

en: Like us on Facebook
pl: Polub nas na Facebook'u
