Restaurant (7.x-1.0-rc4) - en to ru translation catalogue (95 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Images
ru: Изображения

en: Status
ru: Статус

en: Submit
ru: Отправить

en: Content
ru: Содержимое

en: Description
ru: Описание

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Documentation
ru: Документация

en: Categories
ru: Категории

en: Download
ru: Скачать

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Message
ru: Сообщение

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Large
ru: Большой

en: Icon
ru: Иконка

en: Modules
ru: Модули

en: Menu
ru: Меню

en: Event
ru: Событие

en: Picture
ru: Изображение

en: Configure
ru: Настроить

en: Contact
ru: Контакт

en: Expanded
ru: Развёрнутый

en: Site name
ru: Название сайта

en: Site slogan
ru: Слоган сайта

en: Available updates
ru: Доступные обновления

en: Welcome
ru: Добро пожаловать

en: Custom
ru: Собственная

en: Location
ru: Место

en: Click here
ru: Нажмите здесь

en: active
ru: активно

en: Demo
ru: Демо

en: Price
ru: Цена

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: General
ru: Общий

en: Calendar
ru: Календарь

en: Events
ru: Мероприятия

en: here
ru: здесь

en: Other
ru: Другое

en: Navigation
ru: Навигация

en: Install
ru: Установить

en: Add location
ru: Добавить местоположение

en: Logout
ru: Выход

en: install
ru: устанавливать

en: Add menu
ru: Добавить меню

en: Features
ru: Особенности

en: Caption
ru: Подпись

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Completed
ru: Завершено

en: Regular
ru: Постоянный

en: Standard
ru: Стандарт

en: News
ru: Новости

en: You are here
ru: Вы здесь

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Teaser text
ru: Текст анонса

en: Grid
ru: Сетка

en: Services
ru: Службы

en: Featured
ru: Популярное

en: Account
ru: Учётная запись

en: Upcoming Events
ru: Предстоящие события

en: About
ru: Информация

en: done
ru: готово

en: Reservation
ru: Бронь

en: Variants
ru: Варианты

en: Locations
ru: Места

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Installed %module module.
ru: Установлен модуль %module.

en: Add reservation
ru: Забронировать

en: Add event
ru: Добавить событие

en: Restaurant
ru: Ресторан

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ru: Меню основных ссылок показывает главные разделы сайта. Обычно выводятся в виде горизонтальной полосы вверху страницы.

en: Reservations
ru: Брони

en: Contact Us
ru: Связаться с нами

en: Click to edit details
ru: Нажмите для редактирования деталей

en: Slides
ru: Слайды

en: Nav
ru: Меню

en: Follow us on Twitter
ru: Следуйте за нами в Твиттере

en: Past Events
ru: Прошедшие события

en: Opening hours
ru: Часы работы

en: Administer Menus
ru: Администрировать меню

en: Contact and opening hours.
ru: Способ связи и часы работы

en: Phone number for restaurant.
ru: Телефон ресторана

en: Restaurant address.
ru: Адрес ресторана

en: Opening Hours
ru: Часы работы

en: Restaurant opening hours.
ru: Часты работы ресторана
