Open Restaurant (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (38 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Menu
bn: মেনু

en: Picture
bn: ছবি

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Email
bn: ইমেইল

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Site slogan
bn: সাইটের স্লোগান

en: Location
bn: অবস্থান

en: active
bn: সক্রিয়

en: General
bn: সাধারণ

en: Install
bn: ইন্সটল

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: About
bn: সম্পর্কে

en: done
bn: সম্পন্ন হয়েছে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Installed %module module.
bn: সংস্থাপিত %module মডিউল
