Open Restaurant (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (46 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Slideshow
cy: Sioe Sleidiau

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Images
cy: Delweddau

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Categories
cy: Categorïau

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: Message
cy: Neges

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Large
cy: Mawr

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Menu
cy: Dewislen

en: Picture
cy: Darlun

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Expanded
cy: Wedi ehangu

en: Site name
cy: Enw'r safle

en: Site slogan
cy: Arwyddair safle

en: Available updates
cy: Diweddariadau sydd ar gael

en: Custom
cy: Addasu

en: Location
cy: Lleoliad

en: active
cy: weithredol

en: Price
cy: Pris

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: General
cy: Cyffredinol

en: Calendar
cy: Calendr

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Other
cy: Arall

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Add menu
cy: Ychwanegu dewislen

en: You are here
cy: Rydych yma

en: Account
cy: Cyfrif

en: Installed %module module.
cy: Wedi gosod modiwl %module
