Restaurant (7.x-1.0) - en to eo translation catalogue (46 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Slideshow
eo: Bildoserio

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Images
eo: Bildoj

en: Status
eo: Stato

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Content
eo: Enhavo

en: Description
eo: Priskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Download
eo: Elŝutu

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Name
eo: Nomo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Large
eo: Granda

en: Modules
eo: Moduloj

en: Menu
eo: Menuo

en: Picture
eo: Bildo

en: Configure
eo: Agordu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Contact
eo: Kontakto

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: Available updates
eo: Disponeblaj ĝisdatigoj

en: Custom
eo: Propra

en: Location
eo: Loko

en: active
eo: aktiva

en: Other
eo: Alia

en: Navigation
eo: Navigado

en: Logout
eo: Elsalutigiu vin

en: Add menu
eo: Aldonu menuon

en: Features
eo: Ecoj

en: You are here
eo: Vi estas ĉi tie

en: Account
eo: Konto

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo

en: Installed %module module.
eo: %module modulo estis instalita.

en: Add event
eo: Aldonu eventon
