Restaurant (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (57 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Images
is: Myndir

en: Status
is: Staða

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: Download
is: Hala niður

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Message
is: Skilaboð

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Large
is: Stórt

en: Icon
is: Táknmynd

en: Modules
is: Einingar

en: Menu
is: Valmynd

en: Event
is: Viðburður

en: Picture
is: Mynd

en: Configure
is: Stilla

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Expanded
is: Útvíkkað

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Site slogan
is: Slagorð vefs

en: Available updates
is: Uppfærslur í boði

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Location
is: Staðsetning

en: Click here
is: Smelltu hér

en: active
is: virkur

en: Price
is: Verð

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: General
is: Almennt

en: Calendar
is: Dagatal

en: Events
is: Viðburðir

en: Logout
is: Útskrá

en: Add menu
is: Bæta við valmynd

en: Completed
is: Lokið

en: News
is: Fréttir

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Tabs
is: Flipar

en: Grid
is: Grind

en: Account
is: Aðgangur

en: About
is: Um

en: Blog Post
is: Bloggfærsla

en: Opening hours
is: Afgreiðslutími

en: Like us on Facebook
is: Líkaðu við okkur á Facebook
