Open Restaurant (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (66 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Images
oc: Imatges

en: Status
oc: Estatut

en: Submit
oc: Sometre

en: Content
oc: Contengut

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Categories
oc: Categorias

en: Download
oc: Telecargament

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Message
oc: Messatge

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Large
oc: Grand

en: Modules
oc: Moduls

en: Menu
oc: Menú

en: Event
oc: Eveniment

en: Picture
oc: Imatge

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Contact
oc: Contacte

en: Expanded
oc: Desplegat

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Available updates
oc: Mesas a jorn disponiblas

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Custom
oc: Personalizat

en: Location
oc: Emplaçament

en: active
oc: actiu(s)

en: Address
oc: Adreça

en: Events
oc: Eveniments

en: here
oc: aicí

en: Other
oc: Autre

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Install
oc: Installar

en: Logout
oc: Sortir

en: install
oc: installar

en: Add menu
oc: Apondre un menú

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Sidebar
oc: Barra laterala

en: Standard
oc: Estandard

en: News
oc: Novèlas

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Tabs
oc: Onglets

en: Grid
oc: Grasilha

en: Services
oc: Servicis

en: Featured
oc: Distintiu

en: Account
oc: Compte

en: About
oc: A prepaus

en: done
oc: fet

en: Variants
oc: Variantas

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Installed %module module.
oc: Lo modul %module es estat installat.

en: Add event
oc: Apondre un eveniment

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.

en: Slides
oc: Diapositivas

en: Select features
oc: Seleccionar las foncionalitats
