Restaurant (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (65 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Download
ar: تحميل

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Message
ar: الرسالة

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Large
ar: كبير

en: Icon
ar: أيقونة

en: Modules
ar: الوحدات

en: Menu
ar: القائمة

en: Event
ar: الحدث

en: Picture
ar: الصورة

en: Configure
ar: ضبط

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Expanded
ar: موسع

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Site slogan
ar: شعار الموقع

en: Available updates
ar: التحديثات المتوفرة

en: Custom
ar: مخصص

en: Location
ar: الموضع

en: active
ar: نشط

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: General
ar: عام

en: Calendar
ar: التقويم

en: Events
ar: الفعاليات

en: here
ar: هنا

en: Other
ar: آخر

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Install
ar: تثبيت

en: Logout
ar: خروج

en: Add menu
ar: أضف قائمة

en: Features
ar: الخصائص

en: Caption
ar: شرح

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Standard
ar: معياري

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Grid
ar: شبكة

en: Featured
ar: متميز

en: Account
ar: الحساب

en: About
ar: حول

en: done
ar: تم

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Add event
ar: إضافة حدث

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.
