Restaurant (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (102 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Images
uk: Зображення

en: Status
uk: Стан

en: Submit
uk: Надіслати

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Documentation
uk: Документація

en: Categories
uk: Категорії

en: Download
uk: Завантаження

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Message
uk: Повідомлення

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Large
uk: Велике

en: Icon
uk: Іконка

en: Modules
uk: Модулі

en: Menu
uk: Меню

en: Event
uk: Подія

en: Picture
uk: Зображення

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Site slogan
uk: Гасло сайту

en: Available updates
uk: Доступні оновлення

en: Welcome
uk: Вітання

en: Custom
uk: Власний

en: Location
uk: Місце розташування

en: Click here
uk: Натисніть тут

en: active
uk: активне

en: Demo
uk: Демо

en: Price
uk: Ціна

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: General
uk: Загальне

en: Calendar
uk: Календар

en: Events
uk: Події

en: here
uk: тут

en: Other
uk: Інше

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Install
uk: Встановити

en: Add location
uk: Додати місце розташування

en: Logout
uk: Вихід

en: install
uk: встановити

en: Add menu
uk: Додати меню

en: Features
uk: Властивості

en: Distribution
uk: Комплект

en: Caption
uk: Підпис

en: Sidebar
uk: Панель

en: Completed
uk: Завершено

en: Regular
uk: Звичайна

en: Standard
uk: Стандарт

en: News
uk: Новини

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Teaser text
uk: Текст анонсу

en: Grid
uk: Сітка

en: FAQs
uk: Часті запитання

en: Services
uk: Служби

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Upcoming Events
uk: Майбутні події

en: About
uk: Про модуль

en: Twitter
uk: Твітер

en: done
uk: зроблено

en: Reservation
uk: Резервування

en: Variants
uk: Варіанти

en: Locations
uk: Місця розташування

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Installed %module module.
uk: Встановлено модуль %module.

en: Add event
uk: Додати подію

en: Blog Post
uk: Допис блоґу

en: Restaurant
uk: Ресторан

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Contact Us
uk: Зв'яжіться з нами

en: Click to edit details
uk: Натисніть для редагування деталей

en: Slides
uk: Слайди

en: Social
uk: Суспільний

en: Nav
uk: Навігація

en: Follow us on Twitter
uk: Слідкуйте за нами у Твітері

en: Past Events
uk: Минулі події

en: Administer Menus
uk: Адміністрування меню

en: Justified
uk: За обома краями

en: Install demo content
uk: Встановити демо контент

en: Installation complete
uk: Інсталяцію завершено

en: Importing site database
uk: Імпортування бази даних сайту

en: The database import has encountered an error.
uk: Під час імпорту бази даних сталася помилка.

en: Installing from database import.
uk: Встановлення з імпортованої бази даних

en: Performing standard Drupal install.
uk: Виконуємо стандартну процедуру встановлення Drupal.

en: Step @current of @total
uk: Крок @current з @total

en: Step @step
uk: Крок @step
