Restaurant (7.x-1.11) - en to da translation catalogue (72 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Download
da: Hent

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Message
da: Meddelelse

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: Modules
da: Moduler

en: Event
da: Begivenhed

en: Picture
da: Billede

en: Configure
da: Konfigurér

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Expanded
da: Udvidet

en: Site name
da: Sitets navn

en: Site slogan
da: Sitets slogan

en: Available updates
da: Opdateringer

en: Welcome
da: Velkommen

en: Custom
da: Tilpasset

en: Location
da: Lokation

en: Click here
da: Klik her

en: active
da: aktiv

en: Price
da: Pris

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: General
da: Generelt

en: Calendar
da: Kalender

en: Events
da: Begivenheder

en: here
da: her

en: Other
da: Anden

en: Install
da: Installér

en: Add location
da: Tilføj placering

en: Logout
da: Log ud

en: install
da: installér

en: Add menu
da: Tilføj menu

en: Caption
da: Undertekst

en: Completed
da: Gennemført

en: News
da: Nyheder

en: You are here
da: Du er her

en: Tabs
da: Faner

en: Grid
da: Gitter

en: Featured
da: Anbefalet

en: Account
da: Konto

en: About
da: Om

en: done
da: færdig

en: Variants
da: Varianter

en: Locations
da: Lokationer

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Installed %module module.
da: Modulet %module installeret.

en: Add reservation
da: Tilføj reservation

en: Blog Post
da: Blogindlæg

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Click to edit details
da: Klik for at redigere detaljer

en: Featured Image
da: Fremhævet billede

en: Install demo content
da: Installér demoindhold

en: Importing site database
da: Importér site-database

en: The database import has encountered an error.
da: Databaseimporten stødte på en fejl.

en: Installing from database import.
da: Installerer fra databaseimport.

en: Performing standard Drupal install.
da: Udfører standard Drupal-installation.
