Restaurant (7.x-1.11) - en to mr translation catalogue (39 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Slideshow
mr: चलचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Message
mr: संदेश

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Large
mr: मोठे

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Picture
mr: चित्र

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Site slogan
mr: संकेतस्थळाचे ब्रीदवाक्य

en: Welcome
mr: स्वागत आहे

en: Location
mr: स्थळ

en: Click here
mr: येथे क्लिक करा

en: Price
mr: किंमत

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: General
mr: साधारण

en: here
mr: येथे

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Install
mr: इन्स्टॉल

en: Account
mr: खाते
