Open Restaurant 1.x (7.x-1.12) - en to nn translation catalogue (42 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: Description
nn: Beskriving

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Download
nn: Last ned

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Message
nn: Melding

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: Modules
nn: Modular

en: Event
nn: Hending

en: Picture
nn: Bilete

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Contact
nn: Kontakt

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: Available updates
nn: Tilgjengelege oppdateringar

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Location
nn: Stad

en: Price
nn: Pris

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Calendar
nn: Kalender

en: here
nn: her

en: Other
nn: Andre

en: Navigation
nn: Navigering

en: Install
nn: Installer

en: Featured
nn: Framheva

en: Account
nn: Konto

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: The installation has encountered an error.
nn: Ein feil har oppstått under installasjonen.

en: Installed %module module.
nn: Installera %module modulen.
