Restaurant (7.x-1.12) - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Images
tr: Resimler

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Download
tr: İndir

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Message
tr: İleti

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Large
tr: Büyük

en: Icon
tr: Simge

en: Modules
tr: Modüller

en: Menu
tr: Menü

en: Event
tr: Olay

en: Picture
tr: Görsel

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Available updates
tr: Mevcut güncellemeler

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Custom
tr: Özel

en: Location
tr: Konum

en: Click here
tr: Burayı tıklayın

en: active
tr: etkin

en: Price
tr: Fiyat

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: General
tr: Genel

en: Calendar
tr: Takvim

en: Events
tr: Etkinlikler

en: here
tr: buraya

en: Other
tr: Diğer

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Install
tr: Kur

en: Add location
tr: Konum ekle

en: Logout
tr: Çıkış

en: Add menu
tr: Menü ekle

en: Features
tr: Özellikler

en: Caption
tr: Başlık

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Standard
tr: Standart

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Grid
tr: Izgara

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Account
tr: Hesap

en: About
tr: Hakkında

en: done
tr: tamam

en: Variants
tr: Değişkeler

en: Locations
tr: Konumlar

en: Dashboard
tr: Pano

en: Main menu
tr: Ana menü

en: The installation has encountered an error.
tr: Kurulum sırasında hata oluştu.

en: Installed %module module.
tr: %module eklentisi kuruldu.

en: Add event
tr: Olay ekle

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
tr: Bir çok sitede kullanılan ve genellikle üst gezinti menüsünde bulunan <em>Ana</em> menü sitenin ana bölümlerini gösterir.

en: Stacked
tr: Yığılı

en: Click to edit details
tr: Ayrıntıları düzenlemek için tıklayın

en: Social
tr: Sosyal
