Restaurant (7.x-1.13) - en to hi translation catalogue (60 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Images
hi: चित्र

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Documentation
hi: प्रलेखीकरण

en: Categories
hi: वर्ग

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Message
hi: संदेश

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Large
hi: बढा

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Menu
hi: सूची

en: Picture
hi: चित्र

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Email
hi: ईमेल

en: Contact
hi: संपर्क

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Site slogan
hi: निर्माण - स्थान का नारा

en: Available updates
hi: उपलब्ध अद्यतन

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Location
hi: स्थान

en: Click here
hi: यहाँ क्लिक करें

en: active
hi: उपलब्ध

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: General
hi: सामान्य

en: Other
hi: अन्य

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Add menu
hi: मेनू जोडें

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Standard
hi: मानक

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Grid
hi: ढांचा

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Account
hi: खाता

en: About
hi: के बारे में

en: done
hi: किये गए

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: The installation has encountered an error.
hi: स्थापना में कोई त्रुटी हुई

en: Installed %module module.
hi: मोड्यूल %module स्थापित

en: Contact Us
hi: हमसे संपर्क करें
