Restaurant (7.x-1.13) - en to hu translation catalogue (90 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Status
hu: Állapot

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Download
hu: Letölt

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: Message
hu: Üzenet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Large
hu: Nagy

en: Icon
hu: Ikon

en: Modules
hu: Modulok

en: Menu
hu: Menü

en: Event
hu: Esemény

en: Picture
hu: Kép

en: Configure
hu: Beállít

en: Email
hu: E-mail

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Available updates
hu: Elérhető frissítések

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Custom
hu: Egyéni

en: Location
hu: Helyszín

en: Click here
hu: Ide kell kattintani

en: active
hu: aktív

en: Demo
hu: Tesztelés

en: Price
hu: Ár

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: General
hu: Általános

en: Calendar
hu: Naptár

en: Events
hu: Események

en: here
hu: ide

en: Other
hu: Egyéb

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Install
hu: Telepítés

en: Add location
hu: Hely hozzáadása

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: install
hu: telepítés

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: Features
hu: Jellemzők

en: Distribution
hu: Disztribúció

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Regular
hu: Általános

en: Standard
hu: Általános

en: News
hu: Hírek

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Tabs
hu: Fülek

en: Teaser text
hu: Bevezető szöveg

en: Grid
hu: Rács

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Account
hu: Saját adatok

en: Upcoming Events
hu: Közelgő események

en: About
hu: Leírás

en: done
hu: kész

en: Variants
hu: Variánsok

en: Locations
hu: Helyszínek

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Main menu
hu: Főmenü

en: The installation has encountered an error.
hu: A telepítő hibát észlelt.

en: Installed %module module.
hu: <em>%module</em> modul telepítve lett.

en: Add event
hu: Esemény hozzáadása

en: Blog Post
hu: Blogcikk

en: Restaurant
hu: Étterem

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Stacked
hu: Halmozott

en: Slides
hu: Diák

en: Social
hu: Közösségi

en: Justified
hu: Sorkizárt

en: Like us on Facebook
hu: Bejelölés Facebookon

en: Installing from database import.
hu: Telepítés adatbázis importból.

en: Installation type
hu: Telepítéstípus
