Open Restaurant 1.x (7.x-1.13) - en to ku translation catalogue (50 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Slideshow
ku: پیشانگەسلاید

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Submit
ku: بنێرە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Download
ku: داگرتن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Search
ku: گەڕان

en: Message
ku: پەیام

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Large
ku: گەورە

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Menu
ku: پێڕست

en: Picture
ku: وێنە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Email
ku: ئیمێل

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Site slogan
ku: دروشمی ماڵپەڕ

en: Available updates
ku: نوێکردنەوە ئامادەکان

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Location
ku: شوێن

en: active
ku: چالاکە

en: General
ku: گشتی

en: Other
ku: هیتر

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Install
ku: دامەزرێنە

en: Logout
ku: چوونا دەرڤە

en: Add menu
ku: پێڕست زیاد بکە

en: Standard
ku: ستاندارد

en: You are here
ku: تۆ لێرەیت

en: Account
ku: هەژمار

en: About
ku: دەربارە

en: done
ku: تەواوبوو

en: Dashboard
ku: داشبۆرد

en: Main menu
ku: پێڕستی سەرەکی

en: The installation has encountered an error.
ku: دامه‌زراندن کێشه‌یه‌کی دۆزییه‌وه‌

en: Installed %module module.
ku: مۆدیولی %module دامەزرێنرا.
