Restaurant (7.x-1.13) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Images
sv: Bilder

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Description
sv: Beskrivning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Categories
sv: Kategorier

en: Download
sv: Ladda ned

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Message
sv: Meddelande

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Large
sv: Stor

en: Icon
sv: Ikon

en: Modules
sv: Moduler

en: Menu
sv: Meny

en: Event
sv: Händelse

en: Picture
sv: Bild

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Email
sv: E-post

en: Contact
sv: Kontakt

en: Expanded
sv: Utfällt

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Site slogan
sv: Webbplatsens slogan

en: Available updates
sv: Tillgängliga uppdateringar

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Custom
sv: Anpassad

en: Location
sv: Plats

en: Click here
sv: Klicka här

en: active
sv: aktiv

en: Price
sv: Pris

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: General
sv: Allmän

en: Calendar
sv: Kalender

en: Events
sv: Aktiviteter

en: here
sv: här

en: Other
sv: Övriga

en: Navigation
sv: Navigering

en: Install
sv: Installera

en: Add location
sv: Lägg till plats

en: Logout
sv: Logga ut

en: Add menu
sv: Lägg till meny

en: Features
sv: Funktioner

en: Caption
sv: Bildtext

en: Sidebar
sv: Sidospalt

en: Completed
sv: Slutförd

en: You are here
sv: Du är här

en: Tabs
sv: Flikar

en: Teaser text
sv: Teaser-text

en: Grid
sv: Rutnät

en: Services
sv: Tjänster

en: Featured
sv: Framhävd

en: Account
sv: Konto

en: About
sv: Om

en: done
sv: färdig

en: Reservation
sv: Bokning

en: Variants
sv: Varianter

en: Locations
sv: Platser

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: The installation has encountered an error.
sv: Ett fel har inträffat under installationen.

en: Installed %module module.
sv: Installerade modul %module.

en: Add reservation
sv: Lägg till bokning

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Reservations
sv: Bokningar

en: Opening hours
sv: Öppettider

en: Select features
sv: Välj funktioner

en: Install demo content
sv: Installera innehåll på prov.
