Restaurant (7.x-1.14) - en to bg translation catalogue (49 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Status
bg: Статус

en: Submit
bg: Запис

en: Content
bg: Съдържание

en: Description
bg: Описание

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Categories
bg: Категории

en: Download
bg: Свали

en: Date
bg: Дата

en: Search
bg: Търси

en: Message
bg: Съобщение

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Name
bg: Име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Update
bg: Промени

en: Large
bg: Голям

en: Modules
bg: Модули

en: Menu
bg: Меню

en: Picture
bg: Изображение

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: Contact
bg: Контакт

en: Expanded
bg: Разгънато

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: Available updates
bg: Налични обновления

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Location
bg: Местоположение

en: Click here
bg: Натиснете тук

en: active
bg: активен

en: Price
bg: Цена

en: Phone
bg: Телефон

en: Address
bg: Адрес

en: General
bg: Общи

en: Calendar
bg: Календар

en: here
bg: Тук

en: Other
bg: Други

en: Navigation
bg: Навигация

en: Install
bg: Инсталирай

en: Add menu
bg: Добави меню

en: You are here
bg: Вие сте тук

en: Account
bg: Акаунт

en: Dashboard
bg: Табло

en: Main menu
bg: Основно меню

en: The installation has encountered an error.
bg: Възникна грешка при инсталацията.
