Restaurant (7.x-1.14) - en to cs translation catalogue (63 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Status
cs: Stav

en: Submit
cs: Odeslat

en: Content
cs: Obsah

en: Description
cs: Popis

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Categories
cs: Kategorie

en: Download
cs: Stáhnout

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: Message
cs: Zpráva

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Large
cs: Velký

en: Icon
cs: Ikona

en: Modules
cs: Moduly

en: Picture
cs: Obrázek

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Contact
cs: Kontakt

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Available updates
cs: Dostupné aktualizace

en: Custom
cs: Vlastní

en: Location
cs: Místo

en: Click here
cs: Klikněte zde

en: active
cs: aktivní

en: Price
cs: Cena

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: General
cs: Obecné

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Events
cs: Události

en: here
cs: zde

en: Other
cs: Jiné

en: Navigation
cs: Navigace

en: Install
cs: Instalovat

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Add menu
cs: Přidat menu

en: Caption
cs: Popisek

en: Completed
cs: Dokončené

en: You are here
cs: Jste zde

en: Tabs
cs: Záložky

en: Grid
cs: Mřížka

en: Services
cs: Služby

en: Account
cs: Účet

en: About
cs: Popis

en: done
cs: hotovo

en: Variants
cs: Varianty

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: The installation has encountered an error.
cs: Při instalaci nastala chyba.

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
cs: <em>Hlavní</em> menu na mnoha stránkách zobrazuje hlavní sekce stránek a často se nachází v horní navigační liště.
