Restaurant (7.x-1.14) - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Status
fi: Tila

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Description
fi: Kuvaus

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Download
fi: Lataa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Message
fi: Viesti

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Large
fi: Suuri

en: Icon
fi: Ikoni

en: Modules
fi: Moduulit

en: Menu
fi: Valikko

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Picture
fi: Kuva

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Site slogan
fi: Sivuston iskulause

en: Available updates
fi: Saatavilla olevat päivitykset

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Custom
fi: Oma

en: Location
fi: Sijainti

en: Click here
fi: Klikkaa tässä

en: active
fi: aktiivinen

en: Price
fi: Hinta

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Events
fi: Tapahtumat

en: here
fi: täällä

en: Other
fi: Muu

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Install
fi: Asenna

en: Add location
fi: Lisää paikkakunta

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Add menu
fi: Lisää valikko

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Completed
fi: Valmis

en: Standard
fi: Standardi

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Services
fi: Palvelut

en: Featured
fi: Esitelty

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: About
fi: Tietoja

en: done
fi: suoritettu

en: Reservation
fi: Varaus

en: Variants
fi: Muunnokset

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: Installed %module module.
fi: Asennettiin %module moduuli.

en: Add reservation
fi: Tee varaus

en: Add event
fi: Lisää tapahtuma

en: Blog Post
fi: Blogikirjoitus

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Click to edit details
fi: Klikkaa muokataksesi ominaisuuksia

en: Slides
fi: Diat

en: Like us on Facebook
fi: Tykkää meistä Facebookissa
