Restaurant (7.x-1.14) - en to ro translation catalogue (62 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Status
ro: Stare

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Categories
ro: Categorii

en: Download
ro: Descarcă

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Message
ro: Mesaj

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Large
ro: Mare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Modules
ro: Module

en: Menu
ro: Meniu

en: Picture
ro: Imagine

en: Configure
ro: Configurează

en: Email
ro: email

en: Expanded
ro: Expandat

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Site slogan
ro: Sloganul sitului

en: Available updates
ro: Actualizări disponibile

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Custom
ro: Personalizat

en: Location
ro: Locaţia

en: active
ro: activ

en: Price
ro: Preţ

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Events
ro: Evenimente

en: here
ro: aici

en: Other
ro: Altele

en: Navigation
ro: Navigator

en: Install
ro: Instalare

en: Add menu
ro: Adaugă meniu

en: Features
ro: Caracteristici

en: Caption
ro: Legendă

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Completed
ro: Finalizată

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Tabs
ro: Taburi

en: Grid
ro: Grilă

en: Services
ro: Servicii

en: Featured
ro: Recomandat

en: Account
ro: Cont

en: About
ro: Despre

en: done
ro: gata

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: The installation has encountered an error.
ro: O eroare a apărut în timpul instalării.

en: Installed %module module.
ro: Modulul %module instalat.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Contact Us
ro: Contactați-ne
