Restaurant (7.x-1.14) - en to th translation catalogue (53 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Slideshow
th: สไลด์โชว์

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: Link
th: ลิงค์

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Large
th: ใหญ่

en: Modules
th: โมดูล

en: Menu
th: เมนู

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Site slogan
th: สโลแกน

en: Available updates
th: แจ้งเตือนการอัพเดต

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: active
th: ใช้งาน

en: Price
th: ราคา

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: General
th: ทั่วไป

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Other
th: อื่นๆ

en: Navigation
th: นำทาง

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Add menu
th: เพิ่มเมนู

en: Distribution
th: การแจกแจง (Distribution)

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: You are here
th: คุณอยู่ที่นี่

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: done
th: เสร็จ

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: The installation has encountered an error.
th: พบปัญหาระหว่างการติดตั้ง

en: Installed %module module.
th: %module ติดตั้งแล้ว

en: Restaurant
th: ร้านอาหาร

en: About Us
th: เกี่ยวกับเรา
