Restaurant (7.x-1.15) - en to ast translation catalogue (42 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Submit
ast: Unviar

en: Content
ast: Conteníu

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Categories
ast: Categoríes

en: Download
ast: Baxar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Message
ast: Mensax

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Large
ast: Grande

en: Modules
ast: Preseos

en: Menu
ast: Menú

en: Picture
ast: Imaxe

en: Configure
ast: Configurar

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Contact
ast: Contautu

en: Expanded
ast: Expandíu

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Site slogan
ast: Eslogan del sitiu

en: Available updates
ast: Hai versiones nueves

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Location
ast: Llugar

en: active
ast: activu

en: General
ast: Xeneral

en: Other
ast: Otru

en: Navigation
ast: Navegación

en: Install
ast: Instalar

en: Logout
ast: Zarrar sesión

en: Add menu
ast: Amestar menú

en: Standard
ast: Estándar

en: The installation has encountered an error.
ast: Hebo un fallu al instalar.

en: Installed %module module.
ast: Preséu %module instaláu.
