Restaurant (7.x-1.15) - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Images
it: Immagini

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Download
it: Scarica

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Large
it: Grande

en: Icon
it: Icona

en: Modules
it: Moduli

en: Event
it: Evento

en: Picture
it: Ritratto

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: Expanded
it: Espanso

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: Available updates
it: Aggiornamenti disponibili

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Custom
it: Personalizzato

en: Location
it: Posizione

en: Click here
it: Clicca qui

en: active
it: attivo

en: Price
it: Prezzo

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: General
it: Generale

en: Calendar
it: Calendario

en: here
it: qui

en: Other
it: Altro

en: Navigation
it: Navigazione

en: Install
it: Installa

en: Add location
it: Aggiungi posizione

en: Logout
it: Esci

en: Add menu
it: Aggiungi menù

en: Features
it: Funzionalità

en: Caption
it: Didascalia

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Completed
it: Completato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Tabs
it: Schede

en: Grid
it: Griglia

en: Featured
it: In evidenza

en: Account
it: Profilo

en: About
it: Informazioni

en: done
it: fatto

en: Reservation
it: Prenotazione

en: Variants
it: Varianti

en: Locations
it: Posizioni

en: Main menu
it: Menu principale

en: The installation has encountered an error.
it: La procedura d'installazione ha riscontrato un errore.

en: Installed %module module.
it: Il modulo %module è  stato installato.

en: Add reservation
it: Aggiungi prenotazione

en: Add event
it: Aggiungi evento

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
it: Il <em>Menu principale</em> è usato in molti siti per elencare le sezioni principali del sito, spesso disposto in una barra orizzontale in alto.

en: Click to edit details
it: Clicca per modificare i dettagli

en: Slides
it: Slide
