Restaurant Base (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Modules
pt: Módulos

en: Contact
pt: Contato

en: Site name
pt: Nome do site

en: Site slogan
pt: Slogan do site

en: Available updates
pt: Atualizações disponíveis

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: General
pt: Geral

en: Distribution
pt: Distribuição

en: Services
pt: Serviços

en: Site mail
pt: E-mail do site

en: Get update information for your distribution.
pt: Obtenha informação atualizada para sua distribuição.

en: Enable this option (and Save) to access the normal update links
pt: Ative essa opção (e Salve) para acessar os links  normais de atualização

en: Drupal Distributions contain a carefully selected set of module
          versions along with specific patches.  You should never update individual modules
          within a distribution unless you are an experienced developer.
pt: Uma distribuição Drupal contém um conjunto cuidadosamente selecionado de versões de módulos
    juntamente com patches específicos. Você nunca deve atualizar módulos individuais
          dentro de uma distribuição, a menos que você saiba o que está fazendo.
