Restaurant Pages (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Download
fr: Téléchargement

en: Events
fr: Évènements

en: Reservation
fr: Réservation

en: Main menu
fr: Menu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fr: Le <em>menu Principal</em> est fréquemment utilisé pour afficher les sections importantes du site, souvent dans la barre de navigation de haut de page.

en: Contact Us
fr: Nous contacter

en: About Us
fr: À propos de nous
