Restaurant Pages (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Download
ja: ダウンロード

en: Menu
ja: メニュー

en: Contact
ja: コンタクト

en: Events
ja: イベント

en: Reservation
ja: 予約

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ja: <strong>メイン</strong>メニューは多くのサイトで、サイト内の主な項目へのリンクのために使われます。最上部のナビゲーションバーとして表示されるのが一般的です。
