Restaurant Pages (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Download
oc: Telecargament

en: Menu
oc: Menú

en: Contact
oc: Contacte

en: Events
oc: Eveniments

en: Main menu
oc: Menú principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.
