Restaurant Pages (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Home
pt: Início

en: Contact
pt: Contato

en: Events
pt: Eventos

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Restaurant
pt: Restaurante

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pt: O menu <em>Principal</em> é usado em vários sites para apresentar sessões mais importantes do site, frequentemente na barra de navegação no topo.

en: Contact Us
pt: Contate-nos

en: About Us
pt: Sobre nós
