Restaurant Pages (7.x-1.0-rc2) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Download
id: Unduh

en: Contact
id: Kontak

en: Events
id: Acara

en: Main menu
id: Menu utama

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
id: Menu <em>Utama</em> digunakan pada banyaksitus untuk menunjukan bagian yang utama dari sebuah situs, seringkali diletakan paling atas navigasi.
