Restaurant Pages (7.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Home
pt: Início

en: Download
pt: Descarregar

en: Events
pt: Eventos

en: Main menu
pt: Menu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pt: O menu <em>Principal</em> é usado em muitos sites para mostrar as secções principais do site, frequentemente numa barra de navegação superior.

en: Contact Us
pt: Contacte-Nos
