Restaurant Pages (7.x-1.0-rc3) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Download
ar: تحميل

en: Menu
ar: القائمة

en: Contact
ar: اتصل

en: Events
ar: الفعاليات

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.
